facebook
Dobré dopoledne, je sobota 23.11.2024 a svátek slaví Emílie

Co dělat, když chci holčičku


Ilustrační fotografie


Ovlivnit pohlaví dítěte je dle vědeckých studií opravdu nemožné a šance, že se vám narodí holčička, je tedy přibližně 50 %. I tak ale po internetu koluje celá řada zaručených babských rad, které nabádají k vyzkoušení. Některé z nich si budete moci přečíst i v tomto článku. Pokud tedy chcete mít doma malou slečnu, poradíme vám, čím se před otěhotněním a v průběhu těhotenství řídit.


Záleží na stravě


Některé studie tvrdí, že pohlaví dítěte můžete ovlivnit tím, co jíte. Pokud tedy chcete mít malou holčičku, je potřeba omezit ve stravě sacharidy. Zapomeňte tedy na obiloviny a svůj denní příjem omezte na méně než 2200 kcal. Údajně se porodem děvčátka projevuje nedostatek glukózy. Evolučně tato skutečnost totiž souvisí s tím, že není dostatek potravy. Ženské tělo pak přirozeně inklinuje k porodu holčičky, která se postará o zachování rodu.


Stáří spermií


Jestliže chcete mít holčičku, měla byste mít sex před ovulací nebo až po ní. Tento výzkum ale není ničím potvrzený. Stejně tak můžete na internetu najít informace o tom, že k holčičce jsou ideální „starší“ spermie, takže pro její početí je vhodné mít méně sexu. Pro početí holčičky je rovněž doporučována tradiční misionářská poloha.


Vliv klimatických podmínek


Někteří lidé se také domnívají, že pohlaví dítěte ovlivňují i klimatické podmínky, ve kterých je dítě počato. Údajně čím více postupujete na jih, tím je vyšší pravděpodobnost, že porodíte holčičku. Jestliže tedy chcete holčičku a ne chlapečka, můžeme vám při snažení se o miminko doporučit dovolenou v teplých krajinách, tím k tomu jistě přispějete.


Bohužel žádná z těchto rad není osvědčená a to, jaké pohlaví bude mít vaše miminko, nelze ovlivnit.





Kyselina listová před početím Kyselina listová před početím

Pokud právě plánujete miminko, určitě byste měla zvážit zvýšení příjmu kyseliny listové, klidně i v podobě vitaminových tabletek. Jedná se totiž o klíčový vitamin s velkým významem jak při početí, tak při následném vývoji plodu.

Nadváha a obezita komplikují otěhotnění Nadváha a obezita komplikují otěhotnění

Obezita je v současnosti velmi rozšířenou civilizační chorobou, kterou trpí mnohé z nás. Věděla jste, že pro vás a pro vaše budoucí miminko může představovat nepříjemné komplikace?

Hormon prolaktin a jeho vliv na otěhotnění Hormon prolaktin a jeho vliv na otěhotnění

Prolaktin, který se označuje také jako luteotropní hormon, tvoří až 199 aminokyselin. Stimuluje rozvoj mléčné žlázy během těhotenství a napomáhá laktaci po porodu...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka