facebook
Dobré dopoledne, je čtvrtek 21.11.2024 a svátek slaví Cecílie

Použití akupunktury při neplodnosti


Ilustrační fotografie


Neplodnost je v dnešní době velice častou překážkou na cestě k založení rodiny. Příčin neplodnosti může být celá řada a mohou být jak na straně ženy, tak i muže. S ohledem na to není možné stanovit jeden jediný a jednoznačný způsob léčby. Moderní medicína již je na velice vysoké úrovni a dokáže pomoci i párům, u nichž je šance na otěhotnění takřka minimální. Mnohé páry však raději volí namísto asistované reprodukce cestu ve formě alternativních metod.

K tomu se přiklánějí zejména ty páry, u nichž nebyla zjištěna žádná fyziologická příčina jejich neplodnosti, a dle všech vyšetření jsou vlastně zcela v pořádku. Snaží se tak najít pomoc nelékařským způsobem. Alternativní přístupy spočívají například v užívání různých bylinných preparátů, homeopatické léčbě, psychoterapii, tradiční čínské medicíně apod. Akupunktura je součástí tradiční čínské medicíny a je založena na jemném zapichování k tomu určených jehel na různá místa těla. Jedná se o specificky určená místa (dráhy), kterými proudí energie k jednotlivým orgánům.  Cílem je navrátit tělu ztracenou rovnováhu.

Akupunkturu podstupují ženy ke zlepšení prokrvení děložní sliznice a vaječníků, vyrovnání hormonálních hladin, které jsou pro plodnost důležité. Uvádí se, že může napomoci při léčbě tzv. syndromu polycystických ovarií (PCOS), u něhož nedochází k ovulaci. Vedle žen absolvují akupunkturu i muži pro zvýšení počtu a kvality spermií. Tato metoda již byla i předmětem řady studií, ze kterých vychází poměrně pozitivní výsledky v oblasti řešení neplodnosti.

Akupunkturu
je možno využít i v kombinaci s umělým oplodněním, kdy je možné aplikovat akupunkturu před umělým oplodněním a následně i po něm, za účelem podpory a umocnění účinku této metody řešení neplodnosti.

Na závěr připojujeme zkušenost jedné ženy, která pro nepravidelnost menstruace a absenci ovulace podstupovala nejprve roční homeopatickou léčbu, ke které následně připojila i akupunkturu v délce čtyř měsíců. V závěru již sama pociťovala, že její tělo akupunkturu nepřijímá, což nedokázal vysvětlit ani lékař.  V zápětí se ukázalo, že již byla v raném stadiu těhotenství a akupunktury tak nebylo více třeba.





Kyselina listová před početím Kyselina listová před početím

Pokud právě plánujete miminko, určitě byste měla zvážit zvýšení příjmu kyseliny listové, klidně i v podobě vitaminových tabletek. Jedná se totiž o klíčový vitamin s velkým významem jak při početí, tak při následném vývoji plodu.

Nadváha a obezita komplikují otěhotnění Nadváha a obezita komplikují otěhotnění

Obezita je v současnosti velmi rozšířenou civilizační chorobou, kterou trpí mnohé z nás. Věděla jste, že pro vás a pro vaše budoucí miminko může představovat nepříjemné komplikace?

Hormon prolaktin a jeho vliv na otěhotnění Hormon prolaktin a jeho vliv na otěhotnění

Prolaktin, který se označuje také jako luteotropní hormon, tvoří až 199 aminokyselin. Stimuluje rozvoj mléčné žlázy během těhotenství a napomáhá laktaci po porodu...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka