Česnek má během těhotenství opravdu zázračné účinky. Vyzkoušejte ho i vy a jistě budete mile překvapena. Patří mezi bylinky, které do jídelníčku budoucí maminky rozhodně patří a na něž by se nemělo zapomínat. I provedené zahraniční studie prokázaly jeho pozitivní účinky na budoucí rodičku i na plod v bříšku.
Pozitivní účinky česneku
Česnek je známý především pro své „ochranné účinky“, jelikož chrání plod před škodlivými vlivy. Ve studiích bylo prokázáno, že zabraňuje embryotoxicitě a chrání mozek před absorpcí toxické rtuti. Dále pomáhá předcházet vývojovým odchylkám, k nimž může dojít během rychlého procesu tvorby orgánů. Česnek ve vašem těle vytvoří prostředí, ve kterém se orgány vyvíjejí bez překážek a přispívá tak ke zdravé hmotnosti plodu a snižuje tedy riziko vzniku odchylek.
Dále brání intrauterinní růstové retardaci, do které se může plod dostat. V tomto stavu se jeho růst a vývin zpožďuje až o celý jeden měsíc. Opět se zasluhuje o to, že plod lépe přibývá na váze. Extrakty z česneku se také podílejí na růstu plodu, což bylo testováno i na zvířatech. Lépe se vyvíjí zažívací ústrojí a celkově se zlepšuje růst miminka.
V neposlední řadě je česnek přírodním antibiotikem, takže je schopen potlačit virové i bakteriální infekce či záněty v těle. Určitě je lepší jej užívat v přírodní formě, ideálně jako čerstvý - syrový. Doplňky s česnekem také sice nemůžeme úplně vyloučit, vstřebatelnost prospěšných látek je ale přímo z česneku samozřejmě mnohem lepší. Pokud máte problémy s jeho trávením, můžeme doporučit i česnek tepelně upravený s mnohem lepší stravitelností.
Jaké účinky má česnek při kojení?
Během kojení ho rovněž doporučujeme konzumovat. Pověry, že by maminky česnek neměly vůbec jíst, jsou už dávno překonané. Jestliže česnek zařadíte do svého jídelníčku, je zde velká pravděpodobnost, že si jej oblíbí i váš potomek. Rozhodně by byla škoda ho o tuto užitečnou bylinku ochudit. Nemyslíte?
|
Jablka obecně patří mezi nejoblíbenější ovoce. Jejich konzumace se doporučuje především z důvodu, že se pěstují v Čechách a jablka vypěstovaná u nás můžete konzumovat po většinu roku. Jelikož...
Komplexní sacharidy by měly být základní složkou jídelníčku každé těhotné ženy. Příjem sacharidů by měl být v průměru 5 gramů na 1 kilogram vaší hmotnosti. Patří mezi ně obiloviny, luštěniny, ovoce nebo zelenina.
Maso je cenným zdrojem bílkovin, a tak bychom jeho konzumaci během těhotenství rozhodně neměli zanedbávat. Volte především libové maso - ideální je například kuřecí nebo krůtí. Sáhnout však můžete i po vepřovém nebo...
2013 Copyright © - Další šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu majitele zakázáno. Pro ženy v období těhotenství je tu těhotenské oblečení a móda v přehledné nabídce a pro miminka zase kojenecké oblečení, vše v prvotřídní kvalitě. Pokud rádi cestujete je tu pro Vás levná dovolená s dětmi v Čechách. Módní oblečení na styls.cz - šaty, kabelky, šátky, spodní prádlo a další super kousky.