facebook
Dobré odpoledne, je čtvrtek 21.11.2024 a svátek slaví Cecílie

Rychlé občerstvení na cestách - ano nebo ne?


Ilustrační fotografie


Fast food neboli rychlé občerstvení se rozmáhá všude kolem nás. Mnoho lidí je tak rádo, že si nemusí připravovat doma oběd či svačinu a něco si zakoupí. Jak stravování řešit v těhotenství? Představuje takové občerstvení pro budoucí maminku nějaké riziko? Případně jak si připravit oběd či svačinku do krabičky a kde se při cestování najíst?

Proč se nevyplatí jíst ve fast foodu

V těhotenství obecně platí, že byste neměla jíst žádné polotovary či jídla, u kterých přesně neznáte jejich složení. Věřit se dá ještě obědům z dobré restaurace, u rychlého občerstvení je to ale jiné. Tyto stánky se nejčastěji nacházejí na autobusových nebo vlakových nádražích. Do jejich obvyklé nabídky patří párky a další méně kvalitní uzeniny, obložené pečivo nebo smažené sýry či hamburgery. Pokud se chcete najíst na cestě, vyhněte se právě uzeninám a smaženým pokrmům. I bagety představují riziko, a to pro dresinky, které často využívají. Mnohem lépe vám tak vyjde koupit si celozrnný rohlík, kousek sýru, šunku a případně zakousnout i nějakou zeleninu nebo ovoce.

Jídlo z domova

Pokud se druhý den chystáte na cestu, připravte si sebou rychlý oběd do krabičky. Těstoviny, kuskus, rýže nebo obložené pečivo - vše můžete pohodlně jíst i studené. Na svačinu si vyzkoušejte ovesné tyčinky. Do dobře uzavíratelné nádoby si můžete připravit třeba i müsli s jogurtem nebo tvaroh.

Kde se najíst

Většinou je však problematické najít vhodné místo k najedení. Prostředky hromadné dopravy nejsou příliš hygienické, a pokud budete jíst bez umytých rukou, můžete se snáze nakazit viry nebo bakteriemi. Před jídlem i po něm byste si tedy měla dobře očistit ruce. Pokud nemáte k dispozici umyvadlo, můžete použít také antibakteriální mýdlo nebo ubrousky. Snažte se jíst vždy v sedě a pomalu. Zbytečně nepolykejte velké porce, které by vám později mohly způsobit neklidný žaludek. Jakmile dojíte, uschovejte veškeré krabičky zpět do kabelky a zbytečné obaly vyhoďte do koše.





Cestovní pojištění Cestovní pojištění

Chystáte se na cestu do zahraničí? Ať už jedete na dovolenou nebo na služební cestu, neměla byste zapomenout na sjednání cestovního pojištění. To, které je určené speciálně pro těhotné, mnoho...

Jak cestovat autem Jak cestovat autem

Auto je považováno za jeden z nejbezpečnějších dopravních prostředků. Cestování autem v těhotenství většinou nepředstavuje žádný problém. Můžete cestovat v prvním i v posledním týdnu vaší gravidity. Ačkoliv auto přináší...

Používání bezpečnostních pásů v těhotenství Používání bezpečnostních pásů v těhotenství

V dnešní době není žena za volantem vozidla ničím výjimečným. Nastávající maminka se nemusí vzdát řízení ani v době těhotenství, ale důležitou otázkou v této souvislosti je používání bezpečnostních pásů, a to nejen na místě řidiče.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka