Každé miminko vyžaduje šetrné zacházení. Mnoho maminek se už při pohledu na svého drobečka strachuje, že ho nějak nešetrně chytnou a ublíží mu. Připravili jsme článek pro všechny budoucí a čerstvé maminky, které si tak mohou přečíst, jak své miminko správně držet. Ačkoliv se díky našemu mateřskému pudu snažíme miminko držet tak, abychom mu nějak neublížili, ne vždy je to na 100 % správně.
Proč je důležité správné držení
Malé miminko bychom vždy měli nosit ve vodorovné poloze. Mnoho rodičů ho nosí svisle, což není příznivé pro rozvoj břišního a zádového svalstva. Miminko je dále potřeba držet pod hlavičkou. Pokud ho budete nosit svisle, je možné, že mu budete přetěžovat krční páteř. Což později způsobí skoliózu, kyfózu nebo jinou vadu, se kterou se bude muset potýkat celý svůj život. Na dítě takové pozice nepůsobí příznivě a ono samo si to často i uvědomuje - může plakat, být nepozorné, hůře komunikovat nebo být hyperaktivní či podrážděné. Jen málo rodičů připisuje tyto stavy špatnému držení při chování.
Vhodná manipulace s miminkem může pomoci ke správnému vývoji všech částí jeho těla, ta špatná bohužel ale může ublížit. Správnou polohou posílíte břišní a zádové svaly, podpoříte funkci vnitřních orgánů, ramen nebo pánve.
Zvedání a pokládání
S miminkem vždy jednejte šetrně. Vždycky by mělo mít dobře podepřenou hlavičku, která mu nikdy nesmí přepadávat dozadu, a to ať už se jedná o zvedání miminka nebo o jeho ukládání ke spánku. Chovejte ho v náručí tak, aby si hlavičku opíralo o vaši paži. Druhou rukou ho přidržujte za nohu. Ono i vy se budete cítit v této pozici velmi pravděpodobně v bezpečí. Pokud dítě nosíte, mějte svou ruku pod jeho hlavičkou. Jestliže chcete, aby si miminko po kojení říhlo, dejte ho čelem na svůj hrudník. Relaxační poloha může být v sedě, opět ale hlídejte hlavičku a záda - až do té doby, dokud není dítě schopné ji samo držet. Absolutně nevhodné jsou pak polohy, při kterých se stlačuje bříško a žaludek.
|
Jako siamská dvojčata označujeme jedince téhož pohlaví, kteří se vyvíjí v děloze matky jako jednovaječná dvojčata, ovšem s tím rozdílem, že jsou v některých partiích svých těl srostlí. Případy narození srostlých dvojčat se...
Jednovaječnými dvojčaty označujeme takové jedince, kteří vznikají na začátku zárodečného vývoje rozdělením rýhující se zygoty na dvě části. Zygota je buňka, která vzniká splynutím samčího a samičího prvojádra, tedy vajíčka a...
Dvojvaječná dvojčata vznikají oplozením dvou samostatných vajíček dvěma spermiemi v jednu chvíli. To znamená, že na rozdíl od jednovaječných dvojčat zde vznikají dvě samostatné zygoty, nikoliv jedna zygota, která se rozdělí.
2013 Copyright © - Další šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu majitele zakázáno. Pro ženy v období těhotenství je tu těhotenské oblečení a móda v přehledné nabídce a pro miminka zase kojenecké oblečení, vše v prvotřídní kvalitě. Pokud rádi cestujete je tu pro Vás levná dovolená s dětmi v Čechách. Módní oblečení na styls.cz - šaty, kabelky, šátky, spodní prádlo a další super kousky.