Kojení o půlnoci nebo třeba třeba ve tři ráno je noční můrou pro mnoho maminek. V tomto článku vám poradíme, jak řešit noční kojení a jak omezit počet probuzení během spánku. Říká se, že maminka by se měla přizpůsobit režimu dítěte a spát tehdy, když spí i ono. Pokud vás ale trápí nadměrná únava, máme pro vás několik tipů, kterými můžete svou situaci vylepšit.
Noční kojení v počátku mateřství
Mnoho maminek má štěstí, jelikož dost dětí stačí zpočátku nakojit jednou až dvakrát za noc. Do konce 3. měsíce se doporučuje noční kojení zcela nevynechávat a kojit alespoň jednou v noci. Zajistí vám to, že dítě nebude mít hlad a podpoří to i tvorbu mateřského mléka. Jestliže dítě nemá potřebu nočního krmení, i tak maminkám doporučujeme, aby alespoň jedenkrát v noci mléko odstříkaly. Vyhnou se tak problémům, které by je mohly potkat v následujících týdnech. Jestliže dítě pociťuje v noci hlad, bohužel neexistuje žádné uspokojivé řešení. Můžete ho krmit těsně před spánkem, abyste alespoň trochu prodloužila dobu svého nočního klidu.
Kojení ve třetím a čtvrtém měsíci
Ve třetím měsíci začíná dítě více růst a zvyšuje se tedy i jeho potřeba jídla. Třetí a čtvrtý měsíc v životě novorozence tak pro vás může být ten nejnáročnější, jelikož poté už klidně můžete přejít na příkrmy. Miminko během těchto měsíců výrazně roste a má také lehčí spánek. Neučte jej proto usínat se svým prsem, protože by si těžce odvykalo. Pokud ho budete dostatečně krmit během dne, hlad se u něj v noci vůbec nemusí projevit a vy si tak můžete užít až 8 či 9 hodin klidného spánku - za předpokladu, že se o v noci plačící dítě postará váš partner.
Vytvořte rituály
Abyste eliminovala noční kojení, dávejte dítě spát každý den ve stejnou dobu. Stejně tak přistupujte při koupání, další hygieně nebo při ranním vstáváním. Rituály jsou velmi důležité a dítě k nim snadno a rychle přilne. Pokud jsou už však nějak vytvořené, může být náročné je odbourat. Od třetího měsíce můžete intervaly mezi jednotlivými krmeními postupně natahovat. Od šestého měsíce můžete do jídelníčku miminka zařadit například večerní příkrm v podobě kaše, která by mu měla dodat dostatek energie na celou noc.
Pokud miminko v noci pláče, nenabízejte mu okamžitě svůj prs. Často se jedná i o jiný důvod než o hlad. Zkuste jej tedy uklidnit i jiným způsobem, případně ho klidně nechte chvilku vyplakat.
|
Při kojení svého miminka můžete zaujímat několik poloh - vleže, vsedě, vpolosedě nebo se rozhodnout kojit například s polštářem. Vyberte si polohu, která bude maximálně příjemná vám i vašemu miminku. Polohy můžete libovolně...
Každá maminka se jistě těší, až bude moci začít kojit své miminko. Pohodlné kojení je proto velmi důležité. Mateřství sebou přináší i stres a únavu, špatně padnoucí spodní prádlo tak dokáže opravdu znepříjemnit den. Navíc nekvalitní...
Chcete se navrátit do pracovního procesu krátce po šestinedělí a řešíte, jak to bude do budoucna s kojením? Délka kojení je u každé maminky individuální. Záleží nejen na jejích zásobách mateřského mléka, ale...
2013 Copyright © - Další šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu majitele zakázáno. Pro ženy v období těhotenství je tu těhotenské oblečení a móda v přehledné nabídce a pro miminka zase kojenecké oblečení, vše v prvotřídní kvalitě. Pokud rádi cestujete je tu pro Vás levná dovolená s dětmi v Čechách. Módní oblečení na styls.cz - šaty, kabelky, šátky, spodní prádlo a další super kousky.