facebook
Dobré dopoledne, je středa 16.4.2025 a svátek slaví Irena

Zahřejte se šálkem horkého čaje


Ilustrační fotografie


Čaj je oblíbeným horkým nápojem. Zahřejte se i vy šálkem čaje, který má v pitném režimu budoucí maminky rozhodně své místo. Je totiž nejen vynikající na chuť, ale pozitivně ovlivní vaši psychiku, jelikož jeho pití navozuje relaxační pocity. Poradíme vám, jaké čaje jsou v těhotenství vhodné a jakých se raději teď krátkodobě vyvarovat.

Čaje s obsahem kofeinu

Pravé čaje z lístků čajovníku obsahují kofein, se kterým byste to v těhotenství neměla přehánět. Jeho přijaté množství by denně nemělo překročit 200 mg a například šálek zeleného či černého čaje obsahuje až po 50 mg. Dát si ho tedy můžete, nepijte ho ale po litrech. Takový čaj je ideální například k snídani, kdy se potřebujete probudit do nového dne. Pití ve večerních hodinách už příliš nedoporučujeme, protože by se vám po takovém čaji mohlo hůře spát.

Bylinkové a ovocné čaje

Tyto čaje by měly mít své místo v pitném režimu každé budoucí maminky. Jsou bylinky, které se v těhotenství velice cení pro své pozitivní účinky. Jedná se například o meduňku. Takový meduňkový čaj vám například pomůže snáze usnout. Navíc je i výborný na chuť. Dále můžeme doporučit kontryhelový čaj, který pomůže s otěhotněním nebo čaj z listů maliníků, který připraví vaše tělo na blížící se porod.

Čaje plné vitamínů

Obzvlášť v období zvýšeného rizika chřipek, angín a dalších virových či bakteriálních infekcí je dobré do svého těla doplnit vitamíny. S tím vám pomůže například šálek zázvorového čaje, který navíc dokáže ulevit od ranních nevolností a podpořit trávení. Báječným zdrojem potřebných minerálů, které posílí vaši imunitu, je také kopřivový čaj.

Z dalších čajů bychom chtěli doporučit například rooibos, který je ideální si koupit sypaný a v přírodní formě bez umělých aromat. Šálek tohoto čaje zase obsahuje velké množství vitamínu C, má přirozeně sladkou chuť, takže se nemusí doslazovat a neobsahuje žádné kalorie, takže po něm ani nepřiberete další nežádoucí kilogramy.





Stres a jeho dopad na miminko Stres a jeho dopad na miminko

Stres je velkým nepřítelem všech budoucích maminek. Zatímco naše maminky a babičky se v životě až tak nestresovaly, dnes se stres stává jednou z čím dál častěji omílaných civilizačních chorob. Se stresem se tak setkáváme v...

Couvade syndrom neboli solidární těhotenství Couvade syndrom neboli solidární těhotenství

Couvade syndrom se v českém překladu rovněž označuje jako tzv. solidární těhotenství. Označují se jím obtíže, kterými trpí partneři těhotných žen, a spočívá v tom, že muži imitují těhotenské příznaky projevující se u jejich partnerek.

Jak vyzrát na náladovost Jak vyzrát na náladovost

Mnoho maminek řeší svou nadměrnou náladovost. Můžete být extrémně úzkostlivá, přecitlivělá nebo i podrážděná a vaše okolí se s těmito vašimi stavy musí naučit vycházet. Zajímá vás, jak na tyto nálady...

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka