facebook
Dobré dopoledne, je sobota 23.11.2024 a svátek slaví Emílie

Jak na dětskou virózu


Ilustrační fotografie


Během zimy se nám, ale hlavně dětem viróza alespoň jednou nevyhne. S chladným počasím dostává imunita pěkně zabrat a na nás je, abychom viróze předešly co nejvíce. Jaké jsou nejčastější a nejjednodušší typy pro zvýšení dětské imunity?

Správná hygiena a pravidelný spánek

Zásada číslo jedna je správná hygiena. Dohlédněte na to, že vaše děti dodržují veškeré hygienické návyky, které jste je naučili, a to nejenom před jídlem, ale pokaždé, když přijdou z venku. Díky správné hygieně děti předejdou spoustě virózám a nákazám. Další nedílnou složkou pro podporu imunity je dostatečný a pravidelný spánek. Batolata by měla spát až 13 hodin denně, předškoláci asi 10 hodin.

Teplota vzduchu v místnosti

Dalším faktorem, na kterém záleží je také správná frekvence větrání a vytápění místností bytu. Je dobré řídit se jednoduchým pravidlem-přes noc topení stáhněte na minimum nebo ho úplně vypněte (pokud nemáte v bytě či v domě opravdu velkou zimu), protože chladnější vzduch zajistí kvalitnější spánek nejen pro dítě ale i pro vás. Ráno místnosti důkladně vyvětrejte a poté zapněte topení na asi 23–24 stupňů. Myslete také na to, jaké oblečení na ven zvolíte. Oblékněte dítě tak, aby mu bylo dostatečně teplo, ale aby mohlo vrstvy jednoduše sundat a schovat. Pobyt venku ale nijak neomezujte, dítě se potřebuje provětrat a nadýchat se čerstvého vzduchu.

Vitaminy nepodceňujte

Nedílnou součástí v otužování a podporování imunity dítěte je také správná skladba jídelníčku. Zahrňte do něj tedy hlavně vitamin C, který je obsažen v citrusech, v brokolici či kapustě. Dále je také velmi důležitý vitamin D. Podle posledních výzkumů má většina dětí i dospělých nedostatek právě tohoto vitaminu, který je důležitý pro imunitní systém v každém věku. Vitamín D se nachází i v mléčných výrobcích či v rybách.





Barvoslepost Barvoslepost

Není již žádnou novinkou, že určité procento lidí nedokáže rozeznat všechny barvy – jsou tedy barvoslepí. Pokud máte takového člověka v rodině, nebo jím je přímo váš partner, zajisté vás napadne...

Herpangína Herpangína

Herpangína se řadí mezi infekční enantémová (eflorescence = výkvět vřídků na sliznici) onemocnění způsobené virem Coxsackie A nebo B. Tento virus je přenášen fekálně-orální...

Dědičné poruchy imunity Dědičné poruchy imunity

Dědičné poruchy imunity také nazývány primární imunodeficience se rozvíjí jako následek genových mutací. Nejprve bychom si měli charakterizovat termín imunodeficience.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka