facebook
Dobré ráno, je neděle 24.11.2024 a svátek slaví Kateřina

Alergické děti versus peřiny


Ilustrační fotografie


Dětí s alergií na prach a roztoče neustále přibývá. Nejvíce se projevuje na jaře a v létě, kdy všechna zeleň kvete a pučí. Bohužel se některým komplikacím nevyhneme ani v zimě. Se stále nižšími teplotami přicházejí na řadu teplejší peřiny a povlečení, které jsou však potencionálním zdrojem těchto alergenů. Jak tedy alergické děti dobře a zároveň teple vybavit na zimu?

Správná postel je důležitá

Vhodný výběr postele může značně omezit alergické reakce. Ideální materiál představuje masiv, který je dobře udržovatelný. Dbejte na to, aby se dalo pod postelí dobře uklízet – tedy žádné šuplíky či peřiňáky. Co se týče matrace, nejlepší bývají  polyetherové pěny, které tolik nezachycují prach, plísně a roztoče. Peřiny a polštáře by měly být z dutých vláken (hlavně ne z pravého peří!). Tento materiál snáší většina alergiků dobře. Dají se také snadno udržovat v čistotě. V případě ložního prádla je vhodná dlouhovláknitá egyptská vlna Premium satén. Údržba je taktéž jednoduchá a ještě k tomu vytváří luxusní dojem.

Vhodný výběr pracího prášku

Je důležité sledovat etikety na pracích prostředcích a avivážích, ve kterých povlečení perete. Látky, které obsahují některé produkty mohou být taktéž pro alergiky dráždivé. Aviváž se doporučuje nepoužívat vůbec a povlečení prát častěji, než jsme zvyklí. Vhodný a zároveň moderní může být i přehoz přes postel, který na ustlanou postel přehodíte. Zabráníte tím navrstvení prachu na peřiny během dne.





Barvoslepost Barvoslepost

Není již žádnou novinkou, že určité procento lidí nedokáže rozeznat všechny barvy – jsou tedy barvoslepí. Pokud máte takového člověka v rodině, nebo jím je přímo váš partner, zajisté vás napadne...

Herpangína Herpangína

Herpangína se řadí mezi infekční enantémová (eflorescence = výkvět vřídků na sliznici) onemocnění způsobené virem Coxsackie A nebo B. Tento virus je přenášen fekálně-orální...

Dědičné poruchy imunity Dědičné poruchy imunity

Dědičné poruchy imunity také nazývány primární imunodeficience se rozvíjí jako následek genových mutací. Nejprve bychom si měli charakterizovat termín imunodeficience.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka