facebook
Dobrý večer, je sobota 18.5.2024 a svátek slaví Ivo

Cvičení v TRX pro těhotné


Ilustrační fotografie


Každá budoucí maminka, která je zvyklá cvičit, by na pohyb ve svém těhotenství rozhodně neměla zapomínat. Dobré je se zaměřit na aktivity ve volnějším tempu, jako je třeba chůze, klus nebo plavání. Nezbytné je však i protažení a zpevnění svalů celého těla. Protažení neboli strečink je prevencí před nepříjemnými bolestmi a zpevnění vám zase umožní se s bolestmi a problémy lépe vypořádat či dokonce usnadní váš porod (především zpevnění svalů pánevního dna).

TRX je speciální závěsný posilovací systém, díky kterému při cvičení zapojíte celé tělo. Zátěž se na něm dá velmi snadno nastavit a nestane se tedy, že byste se potila a dřela až do úmoru. Cvičit na něm tak mohou nejen budoucím maminky, ale i třeba malé děti nebo senioři. Při cvičení můžete zapojovat celé tělo nebo střídat jeho poloviny a tím si lépe uvědomit nesouměrnost své postavy a problémy, které vás trápí.

Jak správně cvičit na TRX v těhotenství

I když si tento závěsný systém můžete pořídit domů, na cvičení v těhotenství vám to příliš nedoporučujeme. Mnohem lepší je zajít do fitness centra, ve kterém se na TRX cvičí. Pravděpodobně nebudete mít možnost zajít na skupinovou lekci, budete si však moci domluvit schůzku s trenérem a zeptat se na využití této pomůcky ve vašem tréninku.

Trenér by vám měl doporučit cviky, které nebudou nijak extrémně zatěžovat vaše tělo. Může se jednat o různé přítahy a výdrže, kliky, dřepy a polodřepy nebo výpady. Hodně také záleží na tom, v jakém období těhotenství se právě teď nacházíte. I vnímání bříška je individuální. Je tedy potřeba, abyste se při cvičení v TRX cítila dobře. Pokud vám bude cvičení nepříjemné, určitě s ním doporučujeme přestat. TRX vám u mnoha cviků poskytne oporu a vybraný cvik tak i výrazně usnadní.

Se cvičením na TRX samozřejmě můžete pokračovat i po porodu, kdy už si můžete nastavit vyšší zátěž a cviky provádět ve vyšší intenzitě.





Děložní myomy jako překážka v otěhotnění Děložní myomy jako překážka v otěhotnění

Děložní myomy jsou nejčastějším a zřejmě také nejznámějším nádorovým onemocněním ženského pohlavního ústrojí. Jedná se o benigní, tedy nezhoubné, nádory vyrůstající z děložní svaloviny.

Vyšetření neplodnosti u žen Vyšetření neplodnosti u žen

Neplodnost je stále narůstajícím problémem v naší populaci (týká se 10-15% párů) a zamezuje nejen naplnění rodinného štěstí a splnění jakéhosi životního cyklu, způsobuje také závažné sociální, psychické a ekonomické komplikace.

Vyšetření neplodnosti u mužů Vyšetření neplodnosti u mužů

Neplodnost je stále narůstajícím problémem v naší populaci (týká se 10-15% párů) a zamezuje nejen naplnění rodinného štěstí a splnění jakéhosi životního cyklu, způsobuje také závažné sociální, psychické a ekonomické komplikace.

Podělte se o své názory na tento článek.
zalozka